Akne ve yanık izleri Thulium Lazer ile tedavi oluyor. Thulium Lazer’in cildin içerisindeki iyileştirici yapıları tetikleyen özelliği sayesinde akne izleri ve yanık izleri büyük oranda giderilebiliyor:

Ütü patlaması sonucu yüzü tanınmaz hale gelen Özlem Bolat, başkentte başarıyla uygulanan lazerli tedavi ile eski görünümüne kavuştu.

yanik tedavisi thulium lazer ankara

Akne, yanık izleri ve bu problemlerin Lavieen Leke Lazeri ile tedavisi hakkında detaylı bilgi yazının devamında…

Akne (Sivilce) Neden Olur?

Akne ya da halk arasındaki tabiri ile sivilce, toplumda yaygın bir şekilde görülen, yağ bezleri kökenli bir cilt hastalığıdır. Akne özellikle yağ bezlerinin tıkanması sonucu oluşan iltihaba bağlı olarak cilt üzerinde kırmızı renkte, şişkin, acı veren içi iltihaplı oluşumlar şeklinde ortaya çıkmaktadır. Genetik yatkınlığın önemli bir faktör olduğu akne oluşumu özellikle hormon hareketlerinin değişiklik ve artış gösterdiği ergenlik döneminde sıkça görülmekte ama yaşam boyu kronik, yani tekrarlayan bir nitelik taşıyabilmektedir. Erkeklerde kadınlara kıyasla daha fazla rastlanan akne oluşumu, hormon değişiklikleri ve strese bağlı olarak dönemsel olarak yeniden nüksedebilmektedir. Tedavisinde ağız yoluyla alınan (oral) ya da akne üzerine uygulanan (topikal) ilaçlardan fayda sağlanabilmekte ancak akneler cilt dokusunda iz bırakabilmektedir. Aknenin en sık görüldüğü yerler yüz, sırt ve omuz, göğüs bölgeleri olmaktadır. Akneler iyileştikten sonra dahi belirgin izler bırakabilmekte olduğu için özellikle yüz bölgesinde akne problemi yaşayan kişilerde kalan akne izleri estetik açıdan rahatsızlık yaratmaktadır.

Yanık İzleri Neden Olur?

İnsan vücudunun tamamını kaplayan, iç dokuları ve organları dış etkenlere karşı koruyan cilt dokusu üzerinde özellikle kazalar sonucu oluşan yanıklar dış sebeplerden kaynaklı doku açılmaları ve tahribatı sonucu, normal cilt dokusu üzerinde yara ya da tıptaki adıyla skar olarak adlandırılan izlerin oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Yanık sonrası oluşan yanık izi, açık halde olmayan ve kişinin bağışıklık sisteminin devreye girmesiyle doku tahribatının kişinin hücrelerinin aktif hareketi ile giderilmesi ve kapatılması sonrasında yaranın olduğu bölgede meydana gelen doku farklılığı olarak nitelendirilebilmektedir. Yanıkların iyileşmesi yara alanı dışarıdan kapandıktan sonra dahi devam eden bir süreç olabilmekte ve yanık izinde bir süre daha şekil ve renk farklılığı oluşabilmektedir. Yanık izleri, özellikle oluşum sebeplerine ve kişinin yapısal özelliklerine bağlı olarak bünyesinin gösterdiği iyileşme sürecine göre farklı yapısal görünümlere sahip olmaktadır. Yanık izleri normal cilt dokusunun bir sebepten travmaya maruz kalmış olduğunu belli edecek şekilde, cilt dokusundan çıkık veya içeriye girintili, cilt rengi ile aynı renkte veya daha kırmızımsı, pembemsi halde olabilmekte ve genişliği ve derinliği yanık yarasının oluşumu ile yakından ilgili olmaktadır.

akne yanık izleri tedavisi thulium lazerAkne (Sivilce) ve Yanık İzleri Nasıl Geçer?

İyileşmiş olan yaranın izi kişi açısından bir sağlık problemi yaratmamasına rağmen, özellikle estetik açıdan oluşturduğu görüntünün verdiği huzursuzluk ve rahatsızlık hissi sebebiyle yara izlerinin görüntüsünün düzeltilmesi ve hatta izlerin tamamen giderilmesi istenmektedir. Akne kaynaklı veya yanık sonucu ciltte yer etmiş olan izlerin estetik kaygılar sebebiyle kişinin psikolojik ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemesi durumunda bu gibi izlerin tedavi yoluyla giderilmesinde birtakım medikal estetik uygulamaları fayda gösterebilmektedir. Akne ve yanık izlerinin tedavisine başlanmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından ciltte oluşmuş olan izlere yönelik doğru tanının konulması gerekmektedir. Ciltte yer alan her türlü oluşumun estetik kaygılardan daha öte daha ciddi bir hastalığın işareti olup olmadığının tespiti ile yola çıkmak hasta açısından büyük önem taşımaktadır. Yapılacak muayene sonrasında doktor, izlerin türüne göre hastayı tedavi seçeneklerine ilişkin bilgilendirmektedir.

Akne (Sivilce) ve Yanık İzleri Lavieen Leke Lazeri ile Nasıl Tedavi Edilir?

Doktorun teşhislerine bağlı yönlendirmeleri ve hastanın istekleri doğrultusunda oluşturulan tedavi planına bağlı olarak, kişinin yapısal özelliklerine ve cilt problemini oluşturan izin nerede olduğu, genişliği, cilt altındaki derinliği, yaygınlığı gibi niteliklerine göre cihazın uygun akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri belirlenmektedir. Lavieen Leke Lazeri ile gerçekleştirilen uygulamalarda cihazdan sağlanan enerji ile izin niteliğine bağlı olarak seçilen akım gücü, dalga boyu, atım ve tarama seçenekleri ile sorun yaşanan cilt alanı üzerinden geçilmektedir. Lavieen Thulium Lazer ile yapılan işlemde, ciltte oluşturulan kontrollü ufak zedelenmeler ve berelenmeler ile kişinin vücudundaki ‘makrofaj’ denilen iyileştirici hücreler sorunlu bölgeye çekilerek cilt probleminin giderilmesi hedeflenmektedir.

Akne (Sivilce) ve Yanık İzleri Lavieen Leke Lazeri ile Ne Kadar Sürede Tedavi Edilir?

İzin nerede olduğu, büyüklüğü yani iyileşmiş olan yaranın genişliği ve izin cildin alt katmanlarına ne ölçüde yayılmış olduğu yani derinliği tedavinin süresini belirleyen en önemli faktörlerdir. Uygulamada ilk seansta olumlu değişimler gözlemlenebilmekte ancak izlerin istenilen seviyede giderilmesi kişinin ve ciltteki izin yapısal özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Akne ve Yanık İzlerine Yönelik Lavieen Leke Lazeri ile Tedavi Pahalı Mıdır?

Akne ve yanık izlerine yönelik Lavieen Leke Lazeri ile tedaviye ilişkin fiyat bilgisi internet üzerinden paylaşılamamaktadır. Kişinin yapısal özellikleri, izlerin yer aldığı bölgeler, izlerin derinliği gibi faktörler tedavinin planlanmasını, süresini ve kaç seans gerektireceğini belirleyici olduğu için doğru fiyat ancak muayene sonrası tespitlere bağlı olarak sunulabilmektedir. İnternet sitemizde yer alan Lavieen Thulium Lazer cihazını kullanan merkezler ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi ve muayene randevusu alabilirsiniz.